Grafické zpracování Dragon Cup-u má:

Základní barvy: černá, červená a bílá

Charakter: vesměs pestrý až mystický

Hlavní znak: Drak

Proč DRAK?

Survival & Kung Fu Club Karviná cvičí již přes 20 let styl Chan Shaolin Si Dju Su Kung Fu, kde základem celého stylu bojového umění je forma velkého draka – ta obsahuje 9 částí a rozvíjí bojovníka od úplných základů až po technicky a fyzicky náročné prvky. Proto jsme se rozhodli organizovat DRAGON CUP.

Symbolika Draka:

Čínský drak se vyskytuje v čínské kultuře už po tisíce let. Jeho existence je považována za mýtus, přesto je dodnes nedílnou součástí východní a jihovýchodní Asie. Čínský drak je služebníkem bohů nebo bůh samotný, a často na sebe berou zvířecí podobu. V čínské kultuře symbolizoval neomezenou moc a sílu císaře; prostý lid zase věřil v jeho ochranu. Čínští draci mají podle mnoha legend léčivý dech s oživujícími účinky.

Čínský drak je nejčastěji spojován se symbolem „jang“, který zjednodušeně představuje dobro. Jeho uctívání má dlouhou tradici ve všech společenských vrstvách, a pro každou představuje jiný význam. Postupem času byl v nižší i vyšší třídě zidealizován podle potřeb, a získal tak spoustu různých významů. Čínský drak také často vystupoval jako strážce tajemství a moudrá bytost, pro jejíž radu chodili poutníci i tisíce kilometrů.

Obecně je drak v čínské kultuře považován za patrona síly, vody a deště. Prostý lid vnímá draky jako ochránce a symbol štěstí, císař naopak pojal za svou obrovskou dračí moc a sílu. V průběhu celé historie tak draci zdobili spoustu chrámů a císařských budov.

 

Grafické materiály

Prezentace partnerů