Díky našim kontaktům v zahraničí – USA – se nám podařilo do České Republiky pozvat zakladatele Kung Fu Heroes Philipa Sahaguna, který je aktivní herec v celosvětově nejúspěšnějším cirkusu – Cirque De Soleil. Philip se již od mládí věnuje bojovým uměním díky svým rodičům, kteří vedou své centrum pro bojová umění (zaměření KEMPO). Díky nezměrné píli a odhodlání se dostal mezi světovou špičku bojovníků a nadále se vzdělával v Shaolinském klášteře, do kterého se dostal díky výhře v největší čínské televizní show bojových umění pod patronací Jackieho Chana.

Jako klub jsme zorganizovali seminář právě pod vedením Philipa, kterého se účastnilo mnoho našich členů a přátel, ale také na seminář přišli lidé z řad veřejnosti zajímající se o bojová umění. Celodenní seminář byl úžasný, Philip, ačkoliv byl po vážném zranění, nám ukázal a předal mnoho znalostí a technik, které obohatily celý výukový systém zúčastněných klubů.

Trénovali jsme samostatně i ve dvojicích s partnerem – celá první část byla věnování zahřátí (pohybové hry, rozhýbání kloubů, motorická cvičení). Po zahřátí jsme zvyšovali rozsah kloubů a svalů dynamickým stretchingem (ať už různé variace pohybů, kopů, …).

Hlavní částí byla výuka tradiční základní wushu formy, která se nám velice líbila a Philib byl mile překvapen naší pohybovou pamětí – naučili jsme se za pár hodit téměř polovinu opravdu dlouhé formy! 😉 Ačkoliv výuka formy byla přerušována vysvětlováním a učením nových technik, které se v našem stylu nevyužívají.

Poslední částí semináře byla chanová meditace v sedu, kde nám Philip osvětlil jak meditovat, k čemu meditace slouží a proč jí praktikovat.

Philip u nás strávil 7 dní, během kterých jsme pro něj měli nabitý program – ať už výuku, rehabilitaci, akční zážitky a poznávání naší kultury. (HBZ – výcvikové centrum, střelnice Corrado, výuka u nás v Dragon Gymu, Seminář, památky v Karviné a Ostravě, …)

Více o Philipovi zde.

Fotografie

 

Videa